Przejdź do głównej zawartości

Nagrody polskie

 


W 201 In stowarzyszenie powróciło do koncepcji w najczystszej formie polubień wiki w ramach swojego głównego corocznego konkursu fotograficznego. Konkurs, znany jako Wiki Loves Memorial, odbywa się na arenie międzynarodowej od 2011 roku i co roku tysiące fotografów z całego świata przesyła do Wikimedia Commons zdjęcia pomnika, z których wszyscy możemy korzystać na wolnej licencji.


Tradycyjnie zdjęcia są przesyłane we wrześniu, ale całość jest długotrwałym wysiłkiem społeczności Commons i krajowych organizatorów. W tym roku uczestnicy ponownie przesłali tysiące zdjęć wzbogacających sklep Commons oraz inne projekty, w tym Wikipedię. Według opracowanych statystyk większość zdjęć pochodziła z Ukrainy (31 764), wyprzedzając Włochy, Armenię, Niemcy i Rosję. Większość uczestników pochodziła z Indii. Polska zajęła 10. miejsce z 6843 zdjęciami, w których wzięło udział 274 osoby. Na przykład ta liczba może być niższa niż w latach 2014-2014 - ale czy jest to efekt skupienia się na zabytkach, fotografach czy jakości zdjęć, wciąż badamy!


Możemy śmiało powiedzieć, że konkurs ponownie miał mnóstwo świetnych zdjęć - zapraszamy do przeglądania galerii zwycięzców w każdym kraju. Wyniki ogłosiliśmy w listopadzie 2019 z polską wersją ze wspaniałymi zwycięzcami. Polecam słowa zwycięzców o wykonanej pracy!


Wyniki z całego świata - Vicky Memories Ulubiona 2019

14 stycznia 2020 roku organizatorzy ogłosili międzynarodowych zwycięzców, stopniowo zwiększając napięcie. Wraz ze zwycięzcą nr 1 z dumą informujemy, że trzech z piętnastu zwycięzców pojawiło się w polskiej edycji konkursu! Uważamy to za wielki dowód uznania: dla naszych uczestników, obiektów i… sędziów! 😎


Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom i czekamy na więcej. Tymczasem doceńmy pracę, którą wykonałeś!


Zwycięskie wpisy – najlepsze 3

Pierwsze miejsce – opuszczony kościół ewangelicko-augsburski w Stovizin


Wnętrze starego kościoła w ciągu dnia. Kościół i widok z tyłu okien.

Zamknięty kościół w Stovizinie. Autor: Marian Navarski, CC BY-SA 4.0

Zdobywca pierwszego miejsca w Międzynarodowym Konkursie Wiki Loves Memorial Competition 2019

I pierwsze miejsce w edycji krajowej (polskiej).

Drugie miejsce – piękno irańskich gór


Zobacz góry i drogę wewnątrz jaskini.

Zobacz górę Ayyab w Ian, Shahr-e-Bakak, Karman, z jaskini Ayub na szczycie Iranu.

Zdobywca drugiego miejsca w International Wiki Loves Memorial Contest 2019

I trzecie miejsce w ogólnopolskiej (irańskiej) edycji. Autor Morteza Cellhi 70, Licencja CC-BY-SA 4.0

Trzecie miejsce - głucha świątynia


Wieczorna wizyta w świątyni i ogrodzie

Świątynia Baha'i wieczorem. Wilmet, Illinois, USA

Autor: MichaelDefotos, CC BY-SA the.0 International Wiki Loves Memorial 201 3. miejsce w konkursie i 4. miejsce w National Edition (USA).

Miejsca IV - X

Czwarte miejsce - świątynia buddyjska w Tajlandii


Buddyjski mnich w pomarańczowej szacie przechodzi przez ścianę oddzielającą go od buddyjskiej świątyni. On, świątynia i kałuże nieba odbijają się

Mnisi buddyjscy przed świątynią Buddy Panna. Wat Fra Futhabat, Tajlandia. Autor: Navit Science, CC BY-SA 4.0.0 Vicky Loves Memorial 2019, zdobywczyni 4. miejsca w konkursie międzynarodowym i 2. miejsca w edycji krajowej (Tajlandia).

Piąte miejsce - Statua Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro


Zobacz posąg Chrystusa Odkupiciela na szczycie góry z księżycem w tle

Statua Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, Brazylia, Corcovado.

Autor: Donatas Dabravolskas, 5. miejsce CC BY-SA Zwycięzca 201 International Wiki Loves Memorial Competition 201 i nagroda National Edition (Brazylia).

Szóste miejsce - wnętrze elektrociepłowni Sombierki



Panorama holu głównego EC Szhomburki. Autor: Marian Navarski, CC BY-SA 4.0

Vicky Loves Memorial 2019, 6. zwycięzca w konkursie międzynarodowym i 7. w edycji krajowej (polskiej).

Siódme miejsce - Brzezinka. Obóz Auschwitz-Birkenau II


Spójrz na ogrodzenie z drutu kolczastego we mgle

Brzezinki. Obóz Auschwitz II Birkenau. Autor: Jasek Dakiski, CC BY-SA 4.0

Zdobywca 7 miejsca w Międzynarodowym Konkursie Wiki Loves Memorial 2019

I 6. w wydaniu krajowym (polskim).

8. miejsce - Meczet Kopułowy 201, Bangladesz


Widok z góry na kopułę meczetu

201D Dome Mosque (ang. 201 Dome Mosque, beng. 201g C Mbuj Pure Mosque) zbudowany w South Pathalia, Tangel, Bangladesz. Autor: Mo. Shahenshah Bappi, nr 8 w Międzynarodowym Konkursie CC BY-SA 4.0 Zwycięzca Vicky Loves Memorial 2019 i nr 5 w National Edition (Bangladesz).

Dziewiąte miejsce - Tajlandia



: , Tajlandia. Autor: Kryangsk Jirasirorojanakorn, nr 9 w międzynarodowym konkursie CC SA 4.0 zwycięzca Vicky Loves Memorial 2019 oraz nr 7 w edycji krajowej (Tajlandia).

Dziesiąte miejsce

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Top 10 gier android 2022

 10. Call of Duty: Drużyna uderzeniowa Kolejna część słynnej gry akcji, tym razem na Androida. Fabuła nie błyszczy oryginalnością – ktoś chce rozpętać III wojnę światową, a my w ramach oddziału (tej samej Drużyny Uderzeniowej) musimy zatrzymać tego „kogoś” i potocznie mu wytłumaczyć, w czym dokładnie się myli. Dostępnych jest tutaj kilka trybów gry. Możesz przejść przez kampanię fabularną, przechodząc od jednej misji do drugiej, lub bawić się w trybie przetrwania - tutaj nie możesz wygrać, możesz tylko wytrzymać dłużej. Ogólnie baw się tak, jak uważasz za stosowne. Wpisy Free GOG Game Sang Froid Free GOG Game Giveaway Jotun Free GOG Game Giveaway CAYNE Free GOG Game Flight of the Amazon Queen Free GOG Game Ultima 4 Steam Game DHL Free Key Giveaway Septerra Core Giveaway GOG Game Beneath a Steel Sky Homefront Steam Game Free Key humblebundle Giveaway Knightshift Steam Game DHL Free Key Giveaway Giveaway Steam Game Free Key Total War Warhammer Free Origin Game Mass Effect 2 Giveaway Free

Nagroda wielka

  Zasady przyznawania nagród nie były jasne i zmieniały się z wersji na wersję. W ramach wstępnych ustaleń kraje nominowane przez Fundację będą mogły zgłosić pięć prac różnych artystów do konkursu, który tworzy zespoły. Międzynarodowe jury wyłoniło krytyków sztuki i artystów z Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM), Międzynarodowego Stowarzyszenia Historyków Sztuki (AICA) i Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk Pięknych (AIAP) Nagrody (później zastąpione Nagrodą Transnarodową) 1956 pierwsza edycja otrzymała Nagrodę Międzynarodową (10 000), 1 Nagrodę Krajową (każda po 1000) i 2 Nagrody Kontynentalne (po 1000). W 1663 r. w 63 r. uproszczono zasady przyznawania nagród i na potrzeby IV edycji ustalono tylko 1 Międzynarodową Nagrodę Główną (10 000 10 000) i 5 nagród drobnych (po 2 500 każda). Fundacja zakupiła kolejne dwie edycje, 1967 67 i 1971 1971, dla rzeźby i malarstwa, które później były wystawiane na całym świecie. Wpisy Free GOG Game Sang Froid Free GOG Game Giveaway Jotun Free GOG Game